Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Tanie oraz skuteczne ubezpieczenia + zniżka dla czytelników

Tanie oraz skuteczne ubezpieczenia + zniżka dla czytelników

W dzisiejszym wpisie zamieszczam opis dostępnych ubezpieczeń, wyszczególnienie do czego służą, a na sam koniec specjalną zniżkę dla czytelników. Zapraszam, Michał z Bien Finance.

ubezpieczenie
Wypadki

PO CO MI UBEZPIECZENIE?

By podejść do tematu jak najrzetelniej zastanówmy się na początek czym jest ubezpieczenie z definicji.

Ubezpieczenie – umowny obowiązek dokonania świadczenia przez ubezpieczyciela na rzecz ubezpieczonego na wypadek powstania zdarzeń określonych w umowie ubezpieczeniowej, występujących w życiu, zdrowiu lub mieniu ubezpieczonego; wykonanie obowiązku ubezpieczyciel realizuje poprzez wypłatę odszkodowań lub świadczeń z funduszu tworzonego ze składek wnoszonych przez ubezpieczonych.

W dużym skrócie ten instrument finansowy pomaga nam w sytuacjach nieprzewidzianych. Dla przykładu stłuczka samochodem nie należy zwykle do zaplanowanego elementu trasy do pracy/na wycieczkę natomiast dzięki naszemu OC w przypadku kolizji z naszej winy tak naprawdę nie ponosimy kosztów naprawy mienia pokrzywdzonego. Niby proste, ale praktycznie tylko podczas potrzeby tak naprawdę o tym myślimy.

Ubezpieczenie można nazwać odwrotnością kredytu, dosłownie i w przenośni. Dlaczego? Ponieważ w przypadku pożyczki czy kredytu (wbrew pozorom są to 2 inne rzeczy) dostajemy kapitał na zrealizowanie potrzeby a potem kwotę tę oddajemy, najczęściej „z procentem”. Jest to rola stymulacyjna, dostajemy pieniądze, wydajemy czyli dajemy komuś zarobić i oddajemy czyli znowu dajemy zarobić, koło się kręci.

Natomiast rolę ubezpieczenia można nazwać uspokojeniem/wyciszaniem, pozbywając się kapitału sprawiamy, że nie jest on w obiegu i jest przetrzymywany na konkretną, zawartą w umowie chwilę. Jak widać odwrotnie niż w przypadku pożyczki. Drugą różnicą jest to, że ubezpieczenie nie jest oprocentowane, nie dajemy ubezpieczycielowi dodatkowych pieniędzy za to, że zostaną nam wypłacone. Mało tego dostaniemy więcej, opisywana wcześniej sytuacja z OC w prostej hipotetycznej kalkulacji:

CZEMU SŁUŻY UBEZPIECZENIE?

Roczna składka OC  

1000 zł

Wartość samochodu średniej klasy

50 000 zł

Samochód średniej klasy = 50 składek ubezpieczenia OC

Jak łatwo zauważyć musielibyśmy płacić 50 lat po 1000 zł rocznie by odkupić nieumyślnie przez nas zniszczony samochód.

Dlaczego ubezpieczenie samochodu OC jest takie drogie?

Okazuje się, że tak naprawdę bardzo dużo zależy od firmy ubezpieczeniowej, którą wybierzemy. Osobiście korzystam od wielu lat z porównywarki ubezpieczeniowej Rankomat dostępnej TUTAJ.

Podczas zadawania sobie pytania “Które ubezpieczenie samochodu wybrać” należy również zwrócić uwagę na to, co jest dostępne w pakiecie ubezpieczeniowym – nie tylko sama cena jest istotna.

Innym rodzajem ubezpieczenia jest ubezpieczenie domu, majątku i na życie

UBEZPIECZENIE MAJĄTKOWE OSOBOWE

Tak samo sprawa tyczy się naszego zdrowia i innego majątku, nigdy nie wiesz kiedy zachorujesz albo przyjdzie złodziej do Twojego domu czy pożar spali Twój dobytek. Znane są przypadki osób które zadłużają się w przypadku ciężkiego zachorowania np. na raka czy stania się inwalidą wskutek wypadku. Ludzie organizują zbiórki pieniędzy na różnych portalach, takich jak www.siepomaga.pl, stają się niewypłacalni. Są to bardzo smutne historie.

Właśnie dlatego warto zastanowić się nad ubezpieczeniem dodatkowym, państwowe systemy ubezpieczeniowe mają wiele wyłączeń i niskie kwoty wypłaty odszkodowań, tak samo sprawa się tyczy ubezpieczeń grupowych w zakładach pracy. Ubezpieczenie z ZUS dla każdego jest takie same więc jeśli w Twojej rodzinie zdarzają się poważniejsze choroby, tym bardziej warto chociaż sprawdzić oferty.  Co do “grupówek” to 90% towarzystw nie wypłaci pieniędzy jeśli do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu, nawet jeśli jesteś objęty ochroną poza miejscem pracy.

Dobranie odpowiedniego ubezpieczenia do naszego trybu życia i możliwości finansowych jest bardzo ważna sprawą. Innych warunków potrzebuje żołnierz który jest narażony na utratę zdrowia lub życia i chce zabezpieczyć swoją rodzinę a innych samotny programista na home office, tak samo jak innych butów potrzebuje koszykarz a innych baletnica.

Ubezpieczenie domu i mieszkania z którego korzystamy jest dostępne TUTAJ – firma z której korzystamy to Nationale Nederlanden (mają również dostępne IKZE, o którym opowiemy w kolejnym wpisie).

Jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne – sugeruję skorzystanie z porównywarki, aby jak najlepiej dopasować polisę pod swoje zapotrzebowanie. Ta której ja używam jest dostępna TUTAJ

Ubezpieczenie na życie z którego korzystamy jest dostępne TUTAJ – bezpieczny.pl ma zwykle lepsze oferty niż bezpośrednio na stronach danych towarzystw ubezpieczeniowych.

Dla naszych czytelników udało nam się uzyskać specjalną promocję – 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346.

OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE STUDENCKIE NNW – PRAKTYKI

Kolejnym z istotnych ubezpieczeń jest również ubezpieczenie studenckie NNW, które jest obowiązkowe dla wszystkich studentów w trakcie praktyk. Tanie i skuteczne ubezpieczenie studenckie NNW z którego sami korzystaliśmy jest dostępne TUTAJ.

Dla naszych czytelników udało nam się uzyskać specjalną promocję – 10% zniżki po zastosowaniu kodu agenta 02346.

Dziękuję za przeczytanie wpisu. Zachęcam również do przeczytania wstępu do finansów osobistych dostępnego TUTAJ.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.