Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Recenzja Canva PLUSY I MINUSY (2022) – czy wersja Pro jest tego warta?

Recenzja Canva PLUSY I MINUSY (2022) – czy wersja Pro jest tego warta?

Recenzja Canva.

Canva to potężne narzędzie do projektowania oprogramowania freemium, które doskonale nadaje się dla początkujących, profesjonalistów i organizacji do tworzenia przyciągających wzrok projektów graficznych o wysokiej jakości. W tej recenzji Canva zobaczysz, co oferuje to narzędzie oraz jakie są jego zalety i wady.

To rozwiązanie do projektowania jest wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji , od prostej funkcji przeciągania i upuszczania po ponad milion czcionek, obrazów i wysokiej jakości grafiki, z których można korzystać.

Canva to niezawodne i przyjazne dla użytkownika narzędzie , które pomaga przekształcić prosty pomysł w oszałamiający projekt, który można wyświetlić online lub wydrukować. Jest to więc idealne, profesjonalne narzędzie do projektowania obrazów do wszystkiego.

Recenzja Canvy

Canva to narzędzie freemium, za pomocą którego każdy może tworzyć projekty w znacznie szybszy, inteligentniejszy i łatwiejszy sposób.

Canva to niezwykle przyjazne dla użytkownika narzędzie do projektowania, które umożliwiło marketerom, firmom, blogerom i innym indywidualnym profesjonalistom projektowanie przyciągających wzrok obrazów bez doświadczenia w projektowaniu graficznym , czy to na blogu, stronie biznesowej, portalu społecznościowym platforma medialna itp.

Czym Canva różni się od innych narzędzi?

W Internecie można znaleźć wiele narzędzi do projektowania, takich jak Photoshop, Pixlr, Adobe Express , PicMonkey , VistaCreate , Vectornator itp. Mimo to Canva ma pewną przewagę nad innymi, biorąc pod uwagę jego niesamowite funkcje i ogromną bazę szablonów .

Canva ma ponad milion bezpłatnych obrazów dostępnych online. Jednak Canva ma również osobną różnorodność zdjęć dla swoich subskrybentów. W magazynie dostępnych jest cała masa zdjęć premium, które są dostępne dla użytkowników. Te zdjęcia są podzielone na kategorie w 100 kategoriach, więc użytkownicy mogą wybrać kategorię na podstawie tagu lub opisu, a następnie znaleźć zdjęcie zgodnie z wymaganiami.

Dzięki Canva otrzymujesz mnóstwo przyjaznych dla użytkownika aplikacji wraz z milionami czcionek i obrazów, aby zaspokoić potrzeby stale powiększającego się pakietu. Co więcej, plany są bardzo przystępne, więc nowi i zaawansowani użytkownicy z pewnością pokochają to narzędzie.

Niezależnie od Twoich wymagań, profesjonalista Canva ma niezbędne narzędzia, które pomogą Ci zaprojektować grafikę do projektów, dużych i małych. Nie będziesz potrzebować żadnych umiejętności projektowych dla tego narzędzia, po prostu przeciągnij i upuść, i gotowe.

Możesz wypróbować serwis Canva za darmo przez 30 dni . Jeśli podoba Ci się użyteczność, intuicyjność i funkcje tego narzędzia, możesz przejść dalej i zasubskrybować Canva pro. Zdecydowanie płatna wersja ma znacznie lepsze funkcje do wypróbowania.

Ponieważ Canva to narzędzie freemium, wielu z was mogło już postrzegać je jako złożone narzędzie z ograniczonymi funkcjami. Jednak to narzędzie zapewnia użytkownikom wiele specjalnych funkcji, których możesz nie znaleźć w żadnym innym narzędziu.

Jak działa Canva?

Dzięki Canva otrzymujesz łatwy w użyciu interfejs funkcji przeciągnij i upuść . Korzystając z tego, każdy może pracować i tworzyć projekt zgodnie ze swoimi wymaganiami. W narzędziu Canva udostępnia użytkownikom dobrej jakości zdjęcia, ilustracje, czcionki i layouty.

Canva to kompleksowe narzędzie, które świetnie sprawdza się w pomaganiu projektantom w tworzeniu wspaniałych projektów ich stron internetowych, postów w mediach społecznościowych, a nawet blogów. Narzędzie ma łatwo dostępną platformę zawierającą różne narzędzia ułatwiające projektowanie. Niektóre z wbudowanych narzędzi dostępnych w serwisie Canva to:

 • Narzędzia do edycji
 • Tysiące szablonów
 • Narzędzia do przycinania obrazu

Rozwiązanie Canva znajdziesz tutaj

Canva dla firmy

Dzięki Canva możesz ożywić wizję swojej marki, dodając do niej kolory, czcionki i swój sposób. Canva pomaga więc dodawać lub budować zestaw marki, a tym samym z łatwością tworzyć spójny wygląd we wszystkich projektach. Niezależnie od wielkości Twojej firmy, dzięki Canva zawsze masz możliwość bycia zawsze o krok przed swoją marką.

Magiczne narzędzie do zmiany rozmiaru

Czy chcesz opublikować swoje zdjęcie na Twitterze, Pintereście lub Facebooku? Jeśli tak, funkcja Canva Magic Resize Ci w tym pomoże! Canva jest dostarczana z narzędziem uruchamianym jednym kliknięciem, które usuwa kłopoty z przycinaniem lub zmianą rozmiaru projektu.

Animator Canvy

Dodając animację do projektu, nadajesz mu zupełnie nowy wymiar. Niezależnie od tego, czy chcesz zwabić klientów dynamiczną prezentacją, czy chcesz, aby Twój projekt wyróżniał się na tle innych, animacja jest dla Ciebie odpowiedzią.

Szablony i foldery zespołu

Dzięki temu narzędziu Canva cały kłopot związany z pracą zespołową zostaje zredukowany do zera. Canva oferuje wspólny dom dla Twoich projektów, który pomaga wyrazić swoją wizję, jednocześnie dotrzymując kroku marce. Zachowaj więc spójność we wszystkich swoich markach i zaoszczędź trochę czasu dzięki szablonom zespołu i folderom projektowym, które otrzymujesz dzięki tej funkcji.

Narzędzie przezroczystych obrazów

Z pomocą serwisu Canva możesz wykorzystać swój projekt w dowolnym miejscu, pobierając i tworząc obrazy z przezroczystym tłem. Od filtrów Snapchata po tworzenie logo lub przycisku, wszystko jest możliwe dzięki temu narzędziu.

Narzędzie pomoże Ci stworzyć jednolity wygląd we wszystkich Twoich projektach, niezależnie od tła, na którym umieścisz swój obraz.

Cennik Canvy

Użytkownicy mogą rzeczywiście robić wiele rzeczy i tworzyć wiele projektów za pomocą bezpłatnego konta, ale płatne konto Canva oferuje wiele opcji , które mogą być bardzo przydatne dla profesjonalnych projektantów.

Możesz wybrać usługę Canva pro , która będzie kosztować 49.99 PLN miesięcznie. Dostępny jest również plan Canva Enterprise . Jednak nie ma jeszcze podanej ceny, ale tutaj może dołączyć zespół ponad 30 członków. Jest to prawdopodobnie odpowiednie rozwiązanie dla organizacji i firm posiadających duże zespoły marketingowe.

Plusy i minusy Canvy

Oto zalety i wady korzystania z serwisu Canva:

ZALETY

 • Canva zawiera bogatą kolekcję układów, które pozwalają tworzyć jednolite grafiki, których można używać na blogach, stronach internetowych i platformach społecznościowych.
 • Narzędzie do zmiany rozmiaru pomaga błyskawicznie utworzyć kolekcję powiązanych grafik z tą samą rodziną lub motywem i pomaga zachować profesjonalny lub spójny wygląd w całym tekście. Możesz projektować obrazy o rozmiarach dla różnych kanałów mediów społecznościowych, takich jak Pinterest, banery i posty na Facebooku, Twitter, Instagram.
 • Narzędzia oferują wiele rzeczy w darmowej wersji.
 • Narzędzie ma kilka bezpłatnych szablonów do wyboru i dostosowania według potrzeb.
 • Zmiana i dostosowanie gotowych projektów jest łatwe. Możesz zmienić rozmiar tekstu, kolory, położenie itp. W serwisie Canva łatwo jest powielić projekt, a jednocześnie sprawić, by wyglądał zupełnie inaczej niż inne utworzone za pomocą tego samego szablonu.
 • To oprogramowanie odgrywa niesamowitą rolę, pomagając marce zachować spójność we wszystkich obrazach i projekcie marketingowym.
 • Można ponownie wykorzystać projekty z poprzednich projektów, wprowadzając proste zmiany, a wtedy będzie wyglądać inaczej niż poprzednie projekty.
 • Dzięki Canva łatwo jest zachować spójność kolorów i czcionek we wszystkich projektach.
 • Otrzymujesz wiele bezpłatnych obrazów, wektorów i grafik, których możesz użyć, kiedy tylko chcesz stworzyć określony wygląd lub projekt.
 • Canva zachowuje standard doskonałości w tworzeniu grafiki online dla początkujących z bardzo podstawowymi i średniozaawansowanymi umiejętnościami.
 • Korzystając z serwisu Canva, możesz poszerzyć lewy margines aplikacji. Pomaga to uzyskać większy widok obrazów i elementów, których szukasz w wersji komputerowej.
 • Poszukaj opcji menu „Znajdź szablony”, a otrzymasz szeroką gamę szablonów graficznych uporządkowanych w szerszej gamie kategorii.
 • W lewym dolnym rogu znajduje się ikona aplikacji, w której można zobaczyć ogromny wybór świetnych narzędzi, których można użyć do tworzenia animacji i gifów, przezroczystych teł, zmiany rozmiaru obrazu, większej biblioteki zdjęć itp. Jednak w tym celu będziesz potrzebujesz płatnego abonamentu.
 • Możesz testować płatną wersję przez 30 dni za darmo.

MINUSY

 • Nie możesz wyszukiwać tylko według bezpłatnych obrazów, a to staje się frustrujące, ponieważ pod jednym nagłówkiem widzisz zarówno płatne, jak i bezpłatne obrazy.
 • Zarządzanie folderami przesłanych projektów i grafik nie jest tak wydajne, jak powinno.
 • Niektórzy mogą potrzebować samouczków, aby rozpocząć korzystanie z tego narzędzia.
 • Opcja przezroczystego pobierania niedostępna w wersji darmowe

Rozwiązanie Canva znajdziesz tutaj

Wnioski z przeglądu Canva Pro

Na koniec możemy stwierdzić, że Canva jest niezwykle łatwym w użyciu narzędziem, które ma niezawodne narzędzie do projektowania online. Biorąc pod uwagę liczbę lojalnych użytkowników i entuzjastyczne recenzje Canva pro, nie byłoby błędem ocenić poziom zadowolenia z tego narzędzia.

Funkcja przeciągania i upuszczania narzędzia pomaga w prostym i szybkim tworzeniu projektów. Tak więc dla tych użytkowników, którzy nie są bardzo uzdolnieni artystycznie, to narzędzie jest bardzo przydatne. Możesz przeglądać tysiące szablonów i układów, a przekonasz się, że nawet darmowe opcje mają wysokiej jakości obrazy i nowoczesny wygląd, który bardzo dobrze sprawdzi się we wszystkich branżach.

Plany cenowe są w większości przystępne i uczciwie wycenione, biorąc pod uwagę szerokie zastosowanie, jakie oferują. Co więcej, naszym zdaniem użytkownicy mogą uzyskać z narzędzia to, czego chcą, bez konieczności wydawania ani grosza.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.