Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dlaczego dobre CV jest takie ważne? Jak stworzyć CV idealne?

Dlaczego dobre CV jest takie ważne? Jak stworzyć CV idealne?

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się kwestią CV – dlaczego dobre CV jest niezwykle istotne oraz w jaki sposób napisać odpowiednie. Na koniec zamieszczam krótką reklamę moich usług w tym zakresie oraz zniżkę dla czytelników.

Możesz również kliknąć TUTAJ lub TUTAJ i wykonać pierwszy krok do Twojej lepszej pracy, a ja wszystkim się zajmę. Dokładny opis na dole wpisu.

Korzyści z dobrze napisanego CV


Większość ludzi myśli o swoim Curriculum Vitae (CV) tylko wtedy, gdy szuka pracy.
Termin “curriculum vitae” oznacza po łacinie “historię twojego życia”, więc twoje CV lub resumé powinno być podstawowym dokumentem w Twoim zawodowym arsenale. Gdy starasz się o pracę, może on dosłownie zadecydować o Twoim “być albo nie być”. To historia, w której Ty jesteś głównym bohaterem (lub oczywiście bohaterką 😉 ), więc musi być pokazana w jak najlepszym świetle.

Dlaczego dobrze napisane CV jest ważne


Kiedy starasz się o pracę, niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza praca, zupełnie nowa czy awans w ramach tej samej organizacji, Twoje CV jest pierwszą szansą na zrobienie dobrego wrażenia. To właśnie ono ma za zadanie wyróżnić Cię w umyśle rekrutera, opierając się wyłącznie na słowach zapisanych na kartce, którą ma przed sobą.

Znaczenie dobrze napisanego CV jest nie do przecenienia.
Dzięki niemu możesz być najlepszym kandydatem do każdej pracy, której pragniesz.

Jesteśmy pewni, że w to wierzysz; jeśli nie, powinieneś zacząć myśleć w ten sposób. Jako najlepsza osoba, Twoje CV musi to odzwierciedlać. Twoje umiejętności, osobowość, doświadczenie i wszystko, co możesz wnieść do stołu musi być zapisane w sposób, który przekazuje to elokwentnie tym, którzy go czytają. To będzie różnica między tym, czy wylądujesz na stosie “rozmowa kwalifikacyjna” czy “dziękuję, ale nie dziękuję”.

Co sprawia, że CV jest dobre?


Zanim zaczniesz tworzyć swoje idealne CV, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybranie odpowiedniego formatu. Musi się ono wyróżniać na tle innych, nawet zanim zostanie przez kogoś przeczytane, dlatego należy zastanowić się nad sposobem jego ułożenia. W sieci jest mnóstwo szablonów CV, które możesz pobrać, często za darmo, i które możesz następnie dostosować do swoich potrzeb.

Zastanów się, jakie są wyróżniające cechy Twojego CV, na które chcesz przyciągnąć uwagę.

Wybierz kilka z nich i upewnij się, że przyciągną one uwagę Twojego potencjalnego pracodawcy.


CV musi być profilowane. Twoje CV powinno również zmieniać się dla każdej pracy, o którą się ubiegasz.

Nie chodzi tu o całkowitym przepisywaniu CV za każdym razem, ale różne stanowiska będą wymagały różnych umiejętności i doświadczenia, więc powinieneś być skłonny do niewielkich zmian w swoim CV, tak aby specyfikę, której szukają pracodawcy, wysuwać na pierwszy plan za każdym razem, gdy ubiegasz się o daną rolę.

Dane osobowe:


Oczywiście każdy jest inny, więc każde CV też będzie inne, ale są pewne aspekty każdego CV, które będą musiały być w nim zawarte. Każde dobre CV będzie musiało zawierać pewne dane osobowe o tobie;
Twoje imię i nazwisko i kilka podstawowych danych kontaktowych.

Upewnij się, że Twój adres e-mail nie jest tym, który masz od czasów, gdy byłeś nastolatkiem.

Mala_shakira@o2.pl nie będzie wyglądał dobrze, gdy będziesz mieć 30 lat, niezależnie od tego, jak bardzo jest prawdziwy 🙂

Umiejętności i doświadczenie:


Naturalnie będziesz musiał zawrzeć swoje kwalifikacje, historię pracy i doświadczenie. Również w tym przypadku ta część powinna mieć charakter profilowany. Zacznij od swojej ostatniej roli, wyszczególniając swoje umiejętności, obowiązki oraz przede wszystkim “zasługi”, czyli rzeczy z których jesteś dumna bądź dumny. Pracodawcy są zainteresowani twoimi najnowszymi osiągnięciami, warto też dodać coś od siebie, żeby zwrócić ich uwagę – wielu z nich dostaje dziesiątki, jeśli nie setki przeciętnych CV, nieco kreatywności może zaważyć na ich decyzji.

Czołówka / O mnie / Podsumowanie:


Jest to świetny sposób na przekazanie swojej osobowości jako alternatywy dla suchego wymieniania kwalifikacji i doświadczeń. Możesz też w nim zawrzeć informację kim jesteś i dlaczego to właśnie Ciebie powinni wybrać na to stanowisko.

CV jest jedynie środkiem do celu – > dostania się na rozmowę kwalifikacyjną. Upewnij się, że dajesz sobie wszelkie możliwe szanse na pozostanie w grze i stwórz CV, które pokazuje Cię w najlepszym możliwym świetle.

OFERTA SPECJALNA

Bardzo często brakuje nam czasu na poprawianie oraz szlifowanie naszego CV – szukanie odpowiednich ofert pracy jest wystarczająco zajmującym zajęciem. Z przyjemnością zajmę się poprawieniem Twojego CV oraz dostarczę Ci dobre rady, aby równie dobrze poszło Ci podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dlaczego warto?

Po pierwsze, życie jest zbyt krótkie, by tkwić w nieodpowiedniej pracy. Z problemami finansowymi boryka się naprawdę wielu Polaków, a jedną z najskuteczniejszych metod szybkiej poprawy swojej sytuacji materialnej jest właśnie zmiana pracy oraz stanowiska.

Po drugie, wybierając moje usługi wybieracie doświadczenie:

  • Na co dzień sprawdzam dziesiątki cv, współpracuję z rekruterami i sourcerami dla różnych branż z wielu krajów.
  • Swoje usługi oferuję też przez platformę Fiverr, gdzie sami możecie sprawdzić recenzje oraz oceny poprzednich klientów
  • Mam doświadczenie w maksymalizacji efektywności Twojego profilu na LinkedIn przy minimalnym wysiłku (tak, tym też się zajmę 😉 )
  • Oferuję swoje usługi w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

Kliknij TUTAJ i wykonaj pierwszy krok do Twojej lepszej pracy

Przejdziesz w ten sposób na platformę dla freelancerów Fiverr, gdzie będziesz mogła/mógł zaznajomić się dokładnie z tym, co jest oferowane.

Możesz również zamówić usługę bezpośrednio przez BienFinance TUTAJ (zdecydowanie taniej, ponieważ Fiverr potrąca z każdego zlecenia).

Nie ma na co czekać, ZARABIAJ TYLE, ILE JESTEŚ WART

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.