Bardzo często dostajemy informacje o tym, że jedna z instytucji finansowych prowadzi aktualnie promocję, w której można zyskać nierzadko kilkaset złotych. W poprzednim artykule dowiedzieliśmy się, na czym polegają owe promocje (drogi czytelniku, jeśli do tej pory nie miałeś okazji przeczytać poprzedniego wpisu, możesz do niego przejść klikając TUTAJ), natomiast dziś omówimy sprawę, w jaki sposób zmaksymalizować zarobki.

W przypadku promocji związanych z kontami osobistymi zwykle możemy spodziewać się premii rzędu kilkuset złotych i/lub bonów do takich serwisów jak Allegro, Zalando, czy też do sieci dyskontów Biedronka. Rozsądnym podejściem jest korzystanie z owych promocji, gdzie banki zachęcają nas do założenia konta właśnie u nich, stawiając przed nami absolutne minimum formalności, które można domknąć w 20-30 minut.

A co jeśli Ci powiem, drogi czytelniku, że jest możliwość korzystania z wielu promocji na raz przy Twoim minimalnym czasie własnym?

Jakie są warunki?

Banki wymagają od nas spełnienia pewnych warunków promocji. Zazwyczaj warunkami są

  • Utworzenie konta
  • Aktywowanie karty
  • Jedna transakcja kartą w miesiącu
  • Jeden wpływ na konto w miesiącu

Premia za założenie konta wynosi zwykle 300-500 zł, a okres wymagany do otrzymania pełnej premii wynosi 1-3 miesiące. Po otrzymaniu premii możemy bez żadnych problemów zamknąć konto.

W jaki sposób zmaksymalizować zysk z promocji bankowych na przykładzie kont osobistych

Maksymalizacja profitu z promocji bankowych nie jest niczym trudnym i każdy sobie z tym poradzi.

Wymagania:

  • Jedno główne konto bankowe
  • Użycie opcji przelewu stałego.

Czym jest przelew stały?

Przelew stały jest zleceniem cyklicznego przelewu, który możemy ustawić na dowolny dzień oraz okres. Dzięki temu technologia przejmie za nas jedno z zadań, czytaj przesłanie wpływu na konto.

Tip – polecam ustawienie nazwy przelewu jako WYNAGRODZENIE – w niektórych promocjach jest ono wymagane.

W porządku, ale w jaki sposób skorzystać z wielu promocji na raz?

Otwieramy konta osobiste w bankach, które oferują najwięcej / mają najprostsze warunku. W naszym przykładzie otworzymy trzy konta: A, B, C oraz D, które po trzech miesiącach od spełnienia warunków oferują 500 zł premii, czyli w sumie 2000.

Konta A oraz C wymagają od nas wpływu 1000 zł miesięcznie oraz jednej płatności kartą, natomiast konta B oraz D wymagają wpływu 500 zł oraz również jednej płatności. Aby spełnić warunki wszystkich kont, wystarczy ustawić jeden przelew stały na kwotę 1040 złotych wychodzący z naszego głównego konta na konto A. Na koncie A ustawiamy przelew stały na konto B w kwocie 1030 złotych trzy dni robocze po nadaniu przelewu stałego z konta głównego na konto A. Na koncie B ustawiamy przelew stały na konto C w kwocie 1020 3 dni po nadaniu poprzedniego, a na koncie C ustawiamy przelew stały na konto D w kwocie 1010 zł również trzy dni po poprzednim przelewie, czytaj z konta B na konto C.

Dzięki temu jednorazowemu ustawieniu co miesiąc spełniamy warunek wpływu na każdym z tych kont absolutnie bez naszej ingerencji. Jedyne co zostanie nam do zapamiętania to dokonania jednej płatności miesięcznie (dlatego właśnie na każdym z tych kont zostaje nam po 10 złotych). Pamięć ludzka bywa zawodna, więc nasi eksperci serdecznie polecają zainstalowanie aplikacji Kalendarz od Google dostępnej TUTAJ oraz zapisanie sobie comiesięcznego wydarzenia przypominającego o konieczności dokonania jednej płatności kartą.

Podsumowanie

Za pomocą jednorazowego ustawienia przelewu stałego oraz jednej płatności kartą możemy w ten sposób zyskać 2000 zł przy czterech kontach oferujących po 500 zł, a nasz wkład w prowadzenie ich jest minimalny. Kont w różnych bankach oczywiście można otworzyć więcej (nie ma limitu), jednakże należy pamiętać, że warunki promocji są różne (czasem poza wpływem i jedną płatnością wymagane jest jedno zalogowanie do aplikacji mobilnej, czy też jeden przelew). Przy łączeniu samych promocji bankowych możemy uzyskać 5000-7000 lub więcej na rok do naszego budżetu domowego na osobę, co stanowi spory zastrzyk gotówki praktycznie za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
I otrzymaj informację, gdy znów dodamy przydatny wpis