Hej, podobnie jak część z Was właśnie wyruszam na urlop, podczas którego będę korzystał z Revoluta i w tym wpisie pokażę Wam dlaczego uważam, że jest to najlepsza opcja, jeśli chcecie wyjechać na zagraniczne wakacje a przy okazji cieszyć się najlepszym kursem przewalutowania bez potrzeby noszenia gotówki.

Jeśli nie żyliście pod kamieniem ( 🙂 ), to zapewne słyszeliście już o karcie Revolut. Revolut to cyfrowy bank, który został uruchomiony w 2015 roku.

Jednym z głównych powodów, dla których zyskał tak dużą popularność w tak małym oknie czasowym, jest przede wszystkim fakt, że ma wszystko, czego potrzebowałbyś od banku internetowego w prostej, nowoczesnej i łatwej w użyciu aplikacji.

Zanim zrobimy pełną recenzję Revolut i jak podróżnicy mogą korzystać z karty podróżnej Revolut podczas pobytu za granicą, najpierw spójrzmy na podstawy.


Karta Revolut: Podstawy


Revolut ma trzy różne typy kart i cztery różne plany, które obejmują Standard, Standard Plus, Premium i Metal.

Karta Standard jest darmowa i oferuje kilka podstawowych korzyści. Jednak karty Premium i Metal oferują kilka interesujących funkcji, zwłaszcza jeśli jesteś osobą często podróżującą.

Oto szybki podział głównych korzyści/cen każdej z kart:

Standard


DARMOWA
Korzyści na co dzień
→ Revolut Junior

→ Karta Standard

→ Revolut Gifting

→ Wypłaty z bankomatów (200€ / miesięcznie)

Oszczędności i ochrona w podróży

→ Międzybankowy kurs wymiany (do 1000€ bez ukrytych opłat)


Plus


2,99€ / miesiąc
Korzyści na co dzień

→ Revolut Junior

→ Karta Standard

→ Revolut Gifting

→ Bezpłatna dostawa karty

→ Priorytetowe wsparcie

→ Wypłaty z bankomatów (200€ / na miesiąc)

Ochrona na co dzień

→ Ochrona zakupów

→ Produkcja zwrotów

→ Ochrona biletów

Oszczędności i ochrona w podróży

→ Międzybankowy kurs wymiany (do 1000€ bez ukrytych opłat)


Premium


7,99€ / miesiąc
Korzyści na co dzień
→ Revolut Junior

→ Karta Standard

→ Revolut Gifting

→ Bezpłatna dostawa karty

→ Priorytetowe wsparcie

→ Wypłaty z bankomatów (400€ / na miesiąc)

Ochrona na co dzień

→ Ochrona zakupów

→ Produkcja zwrotów

→ Ochrona biletów

→ Zniżkowe ubezpieczenie urządzenia

Oszczędności i ochrona w podróży

→ Nieograniczona wymiana walut

→ Ubezpieczenie medyczne za granicą

→ Ubezpieczenie od sportów zimowych

→ SmartDelay

→ Saloniki lotnicze dzięki LoungeKey

Metal


13,99€ / miesiąc
Korzyści na co dzień
→ Metal Cashback

→ Revolut Junior

→ Karta Standard

→ Revolut Gifting

→ Bezpłatna dostawa karty

→ Priorytetowe wsparcie

→ Wypłaty z bankomatów (800€ / na miesiąc)

Ochrona na co dzień

→ Ochrona zakupów

→ Produkcja zwrotów

→ Ochrona biletów

→ Zniżkowe ubezpieczenie urządzenia

Oszczędności i ochrona w podróży

→ Nieograniczona wymiana walut

→ Ubezpieczenie medyczne za granicą

→ Ubezpieczenie od sportów zimowych

→ Ubezpieczenie wynajmu samochodów

→ Odpowiedzialność cywilna

→ SmartDelay

→ Saloniki lotniskowe za pośrednictwem LoungeKey
**Revolut posiada również Revolut Business dla firm, dużych i małych, które prowadzą działalność poza granicami kraju.


Kolejną dużą zaletą karty Revolut jest to, że założenie konta zajmuje kilka minut. Wszystko, czego potrzebujesz, to działający numer telefonu i dzięki temu będziesz mógł otworzyć konto i otrzymać wirtualną kartę.

Aby otrzymać fizyczną kartę, będziesz musiał ją zamówić, a dostawa trwa około 14 dni. Będziesz musiał również zweryfikować swoją tożsamość.

Jedną z wad Revolut jest to, że w tej chwili nie jest on dostępny dla mieszkańców wszystkich krajów.

Kiedy już masz swoją kartę i Twoja tożsamość jest zweryfikowana, wtedy jesteś gotowy, aby w pełni wykorzystać swoją kartę Revolut. W tym miejscu zaczyna się zabawa.

Jeśli jesteś skrupulatnym podróżnikiem, który uwielbia planowanie i budżetowe podróże, to karta podróżna Revolut jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Konto Revolut założysz tutaj.

Revolut: Wydawanie, budżetowanie i oszczędzanie


Najlepszą częścią karty Revolut jest to, że historia konta daje Ci możliwość spojrzenia na wszystkie Twoje transakcje według dnia, tygodnia, a nawet miesiąca.

Możesz również grupować transakcje w określone kategorie. Tak więc, na przykład, jeśli zapisałeś w budżecie 200 złotych na restauracje w lokalizacji X na czerwiec, możesz śledzić wszystkie te koszty w aplikacji.

Możesz również pobrać wyciągi, przesłać paragony i dodać notatki do każdej z transakcji, aby śledzić swoje wydatki. Dodatkowo, możesz nawet podzielić rachunek, jeśli podróżujesz z kimś.

Jeśli podróżujesz za granicę, aplikacja umożliwia utworzenie wielu kont w różnych walutach.

Oznacza to, że możesz wymienić dolary amerykańskie na euro i mieć dwa osobne konta w dwóch różnych walutach.

Oznacza to również, że niezależnie od tego, czy podróżujesz we Francji, czy w USA, możesz płacić w lokalnej walucie. Miej świadomość, że nie wszystkie waluty są obecnie dostępne.

Niemniej jednak, jeśli płacisz za coś w innej walucie, Revolut przelicza stan konta na lokalną walutę, korzystając z rzeczywistego kursu wymiany międzybankowej.

Dzięki temu możesz uniknąć opłat i miernego kursu wymiany ustalonego przez dostawcę bankomatów lub firmę autoryzującą transakcje.

Inną świetną funkcją jest to, że aplikacja wysyła powiadomienie w drugiej kolejności, gdy dokonujesz płatności kartą, nawet zanim paragon skończy się drukować.

Aplikacja posiada również skarbonki, w których możesz oszczędzać pieniądze na podróże. Możesz utworzyć wiele skarbców, takich jak skarbiec „podróż do Egiptu” lub skarbiec „weekendowy wypad do spa”.

Skarbce można zasilić jednorazowym przelewem, przelewem cyklicznym lub czymś, co karta Revolut nazywa końcówkami.

Końcówka oznacza, że aplikacja zaokrągla zapasową resztę z Twoich wydatków kartą Revolut i umieszcza ją w tej skarbonce.

Konto Revolut założysz tutaj.


Jak korzystać z Revolut za granicą


Zastanawiasz się, czy Revolut jest dobry do podróżowania? Jest! Używam jej już od kilku lat i jest to moja karta „go-to-card”.

Dzięki karcie podróżnej Revolut możesz przelewać pieniądze za granicę w 30+ walutach po kursie międzybankowym, z niewielką opłatą 0,5% za wszystko powyżej 1000 euro miesięcznie w dni powszednie.

Jednak jedną z wad jest to, że gdy rynki są zamknięte w weekend, opłaty są pobierane w wysokości 0,5% i 1% od kursów wymiany walut bez względu na kwotę przelewu.

Revolut pobiera również opłatę międzynarodową, która będzie wymieniona w zestawieniu płatności podczas wysyłania pieniędzy.

Główną zaletą Revolut jest to, że oferuje możliwość wysyłania pieniędzy na cały świat bez ukrytych opłat oraz zapewnia szybkie i bezpieczne transfery pieniężne.

Kurs walutowy można sprawdzić w aplikacji Revolut przed wymianą waluty lub wykonaniem przelewu bankowego obejmującego wymianę walut.

Karta Revolut pozwala również na bezpłatne wypłacanie gotówki z bankomatu przy użyciu karty Revolut.

Wadą tego jest to, że jeśli masz plan standardowy, oznacza to, że będziesz mógł wyjąć tylko 200 euro miesięcznie.

To powiedziawszy, używanie karty Revolut za granicą jest dość łatwe i bezpieczne.


Bezpieczeństwo: Zapobieganie oszustwom


Jednym z najgorszych uczuć na świecie jest uświadomienie sobie, że Twoja karta podróżna została zgubiona lub sklonowana.

To zwykle kończy się szaleńczym biegiem, aby zadzwonić do swojego głównego banku za granicą, aby zamrozić kartę i poprosić o jej zastąpienie.

Nie martw się, wiele osób było w takiej sytuacji. Problem polega na tym, że niektórym bankom może zająć do 3-4 tygodni zanim wyślą Ci kartę zastępczą, co może zrujnować Twój czas na urlopie.

Revolut twierdzi, że jest 7x lepszy niż zwykły bank w powstrzymywaniu oszustw kartowych. Wynika to z ich systemu antyfraudowego, który pomaga utrzymać oszukańcze transakcje poniżej 0,01%. Mają do tego celu dedykowane działy w firmie.

Ale to nie wszystko. Revolut daje użytkownikom możliwość łatwego zamrożenia i odmrożenia karty w aplikacji, zajmuje to kilka sekund. Jeden klik i gotowe!

Możesz również włączyć zabezpieczenia oparte na lokalizacji, aby zmniejszyć liczbę fałszywych transakcji, wyłączyć płatności zbliżeniowe, internetowe, a nawet wybrać miesięczny limit wydatków na karcie, aby zapewnić sobie dodatkowy spokój.

A jeśli zgubisz kartę, możesz zamówić jej wymianę w aplikacji i poprosić o ekspresową dostawę, która zwykle trwa około 2-3 dni w zależności od lokalizacji.

Ponadto, jeśli zgubisz telefon, Revolut posiada automatyczną linię telefoniczną, która natychmiast zablokuje Twoją kartę.

Konto Revolut założysz tutaj.


Dodatkowe korzyści podczas korzystania z Revolut za granicą


Chociaż nie ma wielu udogodnień w planach Standard i Standard Plus, jeśli często podróżujesz, możesz rozważyć wybór planów Premium lub Metal.

Plany te mają takie udogodnienia jak ubezpieczenie medyczne pay-per-day, co oznacza, że możesz uzyskać pokrycie w miejscu pobytu i płacić tylko za dni, które wykorzystasz.

Można również rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ubezpieczenie od opóźnienia i zagubienia bagażu, ubezpieczenie stomatologiczne i medyczne, a nawet ubezpieczenie do trzech osób dorosłych i wszystkich dzieci.

Plany te mają również dostęp do saloników na +1000 lotnisk na całym świecie i SmartDelay, który pozwala na uzyskanie darmowego karnetu do saloniku na lotnisku, jeśli Twój lot jest opóźniony o ponad godzinę.


Ostateczne przemyślenia na temat karty Revolut Travel Card


Wydaje się, że karta Revolut jest kartą podróżniczą przyszłości. Nie tylko może być jedną z najlepszych kart do wykorzystania podczas pobytu za granicą, ale również może być świetną kartą bankową na co dzień.

Chociaż karta ma wiele zalet, należy również pamiętać, że nadal istnieją kraje, w których karta może nie działać.

Na przykład, użytkownicy Revolut zauważyli w poprzednich latach, że karta Revolut nie działała w wielu placówkach w Rio de Janeiro, w Brazylii.

Należy również uważać, że ich usługi wsparcia online nie zawsze są najlepsze, a przynajmniej nie tak jak w przypadku lokalnego banku.

Jeśli napotkasz problemy, nie ma fizycznej lokalizacji, gdzie możesz pójść i porozmawiać z menedżerem.

Podsumowując, karta Revolut jest świetną kartą do podróży, ale nie powinna zastąpić Twojej głównej karty bankowej, a zamiast tego może być świetną kartą zapasową, której możesz używać za granicą lub jeśli jesteś emigrantem.

Konto Revolut założysz tutaj.

Dlaczego powinieneś mieć kartę Revolut na wakacjach?
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
I otrzymaj informację, gdy znów dodamy przydatny wpis