Bardzo wiele osób zastanawia się, dlaczego banki próbują zachęcić nowych klientów za pomocą premii pieniężnej, która może wynosić kilkaset złotych i wyczuwają w tym jakiś haczyk – w imię zasady „nie ma niczego za darmo”. Takie podejście jest całkowicie zrozumiałe, szczególnie gdy dana osoba ma już poprzednie negatywne doświadczenia z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi, na przykład w związku z zawiłymi umowami pisanymi niezrozumiałym językiem.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego banki oferują premie pieniężne oraz bony do różnych sklepów, w tym sieci Biedronka, Allegro, czy też Zalando oraz dlaczego zależy im na pozyskanie klienta w ten sposób.

dlaczego banki stosują premie za otwarcie konta?

Stosowanie premii pieniężnych stanowi skuteczny sposób reklamy danego banku. Standardowe reklamy w telewizji oraz internecie są dość drogie, ponadto czas emisji zazwyczaj jest bardzo krótki, a gaże aktorów zwykle wysokie. Zamiast wydawać pieniędzy w ten sposób, bank może zachęcić nowych klientów za pomocą premii finansowych lub bonów za prowadzenie konta. Poza samym założeniem wystarczy korzystać z konta w standardowy sposób przez czas określony w promocji. Jeśli po okresie promocyjnym i otrzymaniu bonusu klient będzie chciał zamknąć takie konto to nic nie stoi na przeszkodzie – ma do tego prawo i żaden z banków nie utrudnia tego procesu.

w porządku, ale co z tego ma bank?

Nasz zdrowy rozsądek podpowiada nam, że bank z pewnością coś musi mieć z tego, że otworzymy u nich konto – i słusznie. Jeśli zdecydujemy się na przelanie tam całości/części swoich środków bank będzie mógł zwiększyć swoją pulę pieniędzy, która może zostać użyta w celu udzielania kredytów innym klientom. Ponadto instytucja finansowa liczy na to, że będziemy kontynuować z nimi współpracę po okresie promocji. Osobiście w ten sposób zostałem klientem jednego z banków – otrzymałem od nich premię pieniężną oraz zauważyłem, że obsługa ich aplikacji jest przyjemna i intuicyjna, a ich konsultanci w placówkach również działają szybko. Ponadto, warto również wspomnieć o kwestiach kredytów hipotecznych oraz konsumpcyjnych – instytucje finansowe zarabiają na nich przez wiele lat.

Czy w takim wypadku mogę otworzyć konto i zamknąć je po otrzymaniu premii bez żadnych kar?

Jeśli klient po otrzymaniu premii podejmie decyzję o braku kontynuacji prowadzenia konta w danym banku może to zrobić bez żadnych kar bądź konsekwencji. Czas wymagany na otwarcie oraz zamknięcie konta nie jest duży i może w całości wynieść godzinę z uwagi na fakt, że obie operacje można w większości banków załatwić przez internet.

PODSUMOWANIE

Podsumowując – nie musimy obawiać się promocji bankowych. Instytucje finansowe wypłacają bezproblemowo bonusy pieniężne oraz wręczają bony za spełnienie kilku prostych warunków, które są przez nie określane – zazwyczaj jest to otwarcie konta i zalogowanie się do aplikacji mobilnej, jedna transakcja kartą miesięcznie lub wpływ na konto (środki możemy następnie odesłać z powrotem na swoje główne konto). Jedyne na co trzeba uważać to upewnić się, jakie są warunki promocji – co jest od nas wymagane oraz ich spełnienie. Jest to jeden ze sposobów promocji oferty banku na rynku.

Jeśli zainteresował Cię temat – zapraszamy na kolejny wpis, opisujący sposób, dzięki któremu można łatwo zmaksymalizować zyski z promocji bankowych TUTAJ

Przy okazji serdecznie polecamy aktualną promocję w Santanderze, gdzie pula nagród to zawrotne 880 zł TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
I otrzymaj informację, gdy znów dodamy przydatny wpis