Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Dlaczego banki oferują premie na start za założenie konta?

Dlaczego banki oferują premie na start za założenie konta?

Dlaczego banki oferują premie

Bardzo wiele osób zastanawia się, dlaczego banki próbują zachęcić nowych klientów za pomocą premii pieniężnej, która może wynosić kilkaset złotych i wyczuwają w tym jakiś haczyk – w imię zasady “nie ma niczego za darmo”. Takie podejście jest całkowicie zrozumiałe, szczególnie gdy dana osoba ma już poprzednie negatywne doświadczenia z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi, na przykład w związku z zawiłymi umowami pisanymi niezrozumiałym językiem.

W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, dlaczego banki oferują premie pieniężne oraz bony do różnych sklepów, w tym sieci Biedronka, Allegro, czy też Zalando oraz dlaczego zależy im na pozyskanie klienta w ten sposób.

dlaczego banki stosują premie za otwarcie konta?

Stosowanie premii pieniężnych stanowi skuteczny sposób reklamy danego banku. Standardowe reklamy w telewizji oraz internecie są dość drogie, ponadto czas emisji zazwyczaj jest bardzo krótki, a gaże aktorów zwykle wysokie. Zamiast wydawać pieniędzy w ten sposób, bank może zachęcić nowych klientów za pomocą premii finansowych lub bonów za prowadzenie konta. Poza samym założeniem wystarczy korzystać z konta w standardowy sposób przez czas określony w promocji. Jeśli po okresie promocyjnym i otrzymaniu bonusu klient będzie chciał zamknąć takie konto to nic nie stoi na przeszkodzie – ma do tego prawo i żaden z banków nie utrudnia tego procesu.

w porządku, ale co z tego ma bank?

Nasz zdrowy rozsądek podpowiada nam, że bank z pewnością coś musi mieć z tego, że otworzymy u nich konto – i słusznie. Jeśli zdecydujemy się na przelanie tam całości/części swoich środków bank będzie mógł zwiększyć swoją pulę pieniędzy, która może zostać użyta w celu udzielania kredytów innym klientom. Ponadto instytucja finansowa liczy na to, że będziemy kontynuować z nimi współpracę po okresie promocji. Osobiście w ten sposób zostałem klientem jednego z banków – otrzymałem od nich premię pieniężną oraz zauważyłem, że obsługa ich aplikacji jest przyjemna i intuicyjna, a ich konsultanci w placówkach również działają szybko. Ponadto, warto również wspomnieć o kwestiach kredytów hipotecznych oraz konsumpcyjnych – instytucje finansowe zarabiają na nich przez wiele lat.

Czy w takim wypadku mogę otworzyć konto i zamknąć je po otrzymaniu premii bez żadnych kar?

Jeśli klient po otrzymaniu premii podejmie decyzję o braku kontynuacji prowadzenia konta w danym banku może to zrobić bez żadnych kar bądź konsekwencji. Czas wymagany na otwarcie oraz zamknięcie konta nie jest duży i może w całości wynieść godzinę z uwagi na fakt, że obie operacje można w większości banków załatwić przez internet.

PODSUMOWANIE

Podsumowując – nie musimy obawiać się promocji bankowych. Instytucje finansowe wypłacają bezproblemowo bonusy pieniężne oraz wręczają bony za spełnienie kilku prostych warunków, które są przez nie określane – zazwyczaj jest to otwarcie konta i zalogowanie się do aplikacji mobilnej, jedna transakcja kartą miesięcznie lub wpływ na konto (środki możemy następnie odesłać z powrotem na swoje główne konto). Jedyne na co trzeba uważać to upewnić się, jakie są warunki promocji – co jest od nas wymagane oraz ich spełnienie. Jest to jeden ze sposobów promocji oferty banku na rynku.

Jeśli zainteresował Cię temat – zapraszamy na kolejny wpis, opisujący sposób, dzięki któremu można łatwo zmaksymalizować zyski z promocji bankowych TUTAJ

Przy okazji serdecznie polecamy aktualne promocje bankowe za założenie konta dostępne TUTAJ.

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.