Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Darmowy kurs SEO. Darmowy kurs Search Engine Optimization

Darmowy kurs SEO. Darmowy kurs Search Engine Optimization

Darmowy kurs SEO znajdziesz na końcu wpisu.

Dlaczego potrzebuję SEO, czyli 5 powodów, dla których powinieneś nauczyć się SEO.


Dlaczego potrzebuję SEO, czyli 5 powodów, dla których powinieneś znać SEO.


SEO (od Search Engine Optimization) to coraz ważniejsze narzędzie do promocji i zwiększania ruchu na stronie internetowej. Dzięki zastosowaniu Search Engine Optimization można dostosować kod swojej strony do algorytmu wyszukiwarki i poprawić jej pozycję na liście wyszukiwania – dla ważnych i interesujących fraz kluczowych.
SEO jest częścią marketingu zintegrowanego i zdobywa popularność obok Google Adwords czy mediów społecznościowych. Oczywiście, skoro mamy już stronę internetową, warto, aby ktoś na nią spojrzał – a popularność strony przekłada się na większą ilość wizyt na stronie – a wizyty na konwersje, czyli zakupy lub kontakty. W dzisiejszych czasach klienci szukają informacji o produktach i usługach głównie poprzez Google. Dlatego też sieć jest podstawowym miejscem pozyskiwania nowych klientów. Mimo to wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z wagi SEO. A szkoda!!!

 1. SEO przyciąga klientów do strony internetowej
  Zdecydowana większość klientów rozpoczyna swoje poszukiwania produktów lub usług od wyszukiwarki (z czego 97% to Google.pl). Dlatego oprócz ładnie wykonanej, estetycznej strony internetowej liczy się widoczność w sieci. Dzięki wysokiej pozycji w wyszukiwarce strona jest łatwa do znalezienia, co przekłada się na większą liczbę odwiedzin, a tym samym wzrost liczby potencjalnych klientów.
 2. Większy ruch generuje większy zysk
  Pozycjonowanie (SEO) zwiększa pozycję strony na liście wyświetleń. Im więcej osób odwiedzi stronę, tym większa szansa, że wśród nich znajdą się przyszli klienci. Im wyżej w rankingu znajduje się strona, tym więcej osób ją zna i odwiedza. To z reguły przekłada się na większe zyski dla właściciela sklepu lub firmy.
 3. SEO zwiększa rozpoznawalność strony, co zwiększa zaufanie klientów.
  Promowanie strony internetowej odbywa się przede wszystkim za pomocą branżowych słów i fraz kluczowych. Dzięki nim strona znajduje się wyżej na liście wyszukiwania. Dlatego opłaca się publikować na stronie różne artykuły eksperckie lub stworzyć firmowego bloga. Firma, która uchodzi za profesjonalną lub osoby posiadające fachową wiedzę w swojej dziedzinie są uznawane przez klientów za godne zaufania i wiarygodne.
 4. SEO wcale nie wymaga znacznych nakładów finansowych
  Okazuje się również, że wbrew powszechnej opinii, klasyczne usługi SEO wcale nie wymagają znacznych nakładów finansowych. Decydując się na skorzystanie z usług agencji trzeba jednak zachować ostrożność. Przede wszystkim trzeba unikać ofert “pudełkowych”. Każda witryna jest inna, ma swoją stronę i charakter działalności. Dlatego SEO powinno być dopasowane do jej potrzeb.
 5. SEO staje się coraz bardziej popularne
  Jednocześnie warto pamiętać, że konkurencja nie pozostaje w tyle. Obecnie na rynku pojawia się wiele nowych firm, które stawiają na silne działania marketingowe z SEO na czele. Nawet jeśli dana strona jest na pierwszej pozycji w wyszukiwarce, ale za jakiś czas jej miejsce może zająć inna. Trzeba o tym wiedzieć i nie dać się wyprzedzić konkurencji. Optymalizacja stron internetowych to już w zasadzie konieczność dla firm, którym zależy na rozwoju i promocji w Internecie.

KURS ZNAJDZIESZ TUTAJ – KLIK

kurs seo za darmo
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.