Przejdź do treści
Strona główna » Blog » 6 innowacyjnych strategii marketingowych na Facebooku. Strategie marketingowe Facebook

6 innowacyjnych strategii marketingowych na Facebooku. Strategie marketingowe Facebook

[ad_1]

Strategie marketingowe Facebook

Przyciąganie oddanych klientów i fanów na swoją stronę na Facebooku jest kluczem do utrzymania profesjonalnej obecności w Internecie. Marketing na Facebooku może być trudnym zadaniem, jeśli nie wiesz, od czego zacząć i jak postępować. Należy pamiętać, że potrzeba czasu, zanim te strategie marketingowe okażą się skuteczne; profesjonalna reputacja w Internecie wymaga cierpliwości i czasu poświęconego na zapewnienie profesjonalnej obecności.

Bądź przystępny

Jedną z kluczowych strategii marketingowych na Facebooku jest nadanie Twojej stronie na Facebooku ludzkiego charakteru. Komunikacja z klientami i fanami jest ważna, a oni nie chcą mieć wrażenia, że ​​rozmawiają z botem Twojej firmy. Pozwól, aby Twoja osobowość była widoczna w każdym tworzonym poście, pozwalając fanom i klientom polegać na Twoich postach jako źródle informacji. Pomiędzy życiem zawodowym a osobistym należy jednak wyznaczyć cienką granicę. Marketing na Facebooku powinien nadal służyć przyciąganiu potencjalnych klientów, jednocześnie informując ich, że po drugiej stronie ekranu znajduje się osoba. Jedną z zasad, której należy przestrzegać, jest zasada 80/20: 80 procent twoich postów powinno być poświęconych biznesowi, a pozostałe 20 procent można wykorzystać do pokazania swojej osobistej strony. Klienci chcą robić interesy z prawdziwymi ludźmi, którzy mają życie poza pracą.

Zapewnij niezbędną treść

Upewnij się, że dostarczasz treści, które edukują i bawią osoby odwiedzające Twoją stronę na Facebooku. Zaangażowanie czytelników przyciągnie ich uwagę i sprawi, że będą wracać po więcej. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest konsekwentne tworzenie nowych treści z wykorzystaniem różnych form mediów. Na przykład zamiast tworzyć prosty post tekstowy, możesz dodać wideo, które lepiej wyjaśnia wiadomość, którą próbujesz przekazać. Marketing na Facebooku z wykorzystaniem różnych mediów; Twoi klienci i fani staną się bardziej zróżnicowani i będą chętniej udostępniać Twoje posty znajomym i rodzinie. Aby ułatwić tworzenie nowych materiałów, utwórz kalendarz, aby śledzić, kiedy publikowane są nowe treści i różnorodność tworzonych informacji.

Angażuj się ze swoimi Czytelnikami

Publikowanie nowych treści gwarantuje zdobycie nowych czytelników, ale nie ma żadnej atrakcji, jeśli nie zostanie utworzony dwukierunkowy dialog z czytelnikami. Twoja strona na Facebooku nie powinna być zalewem nowych treści bez dawania klientom szansy na odpowiedź na Twoje posty. Nie odpowiadaj na każdy otrzymany komentarz; poświęć trochę czasu, aby odpowiedzieć na komentarze, które prowadzą do rozmowy, która dostarcza nowych informacji lub odpowiada na obawy klienta. Marketing na Facebooku polega na dowiadywaniu się, czego ludzie chcą i zaspokajaniu tych potrzeb, a tego nie można osiągnąć, jeśli ich nie słuchasz.

Ułatw rozpowszechnianie informacji

Marketing na Facebooku ułatwił klientom i fanom rozpowszechnianie informacji za pośrednictwem innych serwisów społecznościowych. Ludzie są bardziej skłonni ufać opiniom swoich przyjaciół i rodziny w stosunku do postów firmy na Facebooku. Ułatw swoim klientom rozpowszechnianie informacji, dodając do swoich postów alternatywne opcje mediów społecznościowych, takie jak Twitter lub Pinterest.

Określ, co powinna osiągnąć Twoja strona na Facebooku

Strategia marketingowa Facebooka powinna być zbliżona do wizji Twojej firmy. Pomysły na burzę mózgów z zespołem mogą pomóc w ustaleniu, jakie strategie należy zastosować. Załóżmy na przykład, że Twoja firma produkuje buty sportowe. Jedną z wizji Twojej strony na Facebooku może być zaproszenie zapalonych biegaczy do dzielenia się swoimi historiami biegowymi lub udzielanie porad innym początkującym biegaczom, jeśli takie treści właśnie tworzysz. Tworzy to społeczność, która jest częściowo zorientowana na klienta, ale nadal dostarcza informacji związanych z Twoim produktem. Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, aby wracali po nowe i ciekawe informacje.

Monitoruj popularne treści

Wraz ze wzrostem wykorzystania mediów społecznościowych w Internecie znacznie łatwiej jest udostępniać treści między użytkownikami i klientami. Dowiedz się, jaka treść na Twojej stronie na Facebooku jest najbardziej popularna wśród Twoich klientów lub zwiększyła Twoje przychody, i dowiedz się, co w tym, że treść tak przyciągała uwagę. Marketing na Facebooku wymaga zbadania i odkrycia mediów, które przyciągają więcej klientów oraz tego, jak Twoje posty mogą to robić w przyszłości.

Strategie marketingowe wymagają czasu i cierpliwości, aby promować swoją obecność na Facebooku. Wyniki mogą być trafione lub chybione, dlatego ważne jest, abyś był elastyczny w zakresie stosowanych strategii, aby dowiedzieć się, co najlepiej pasuje do Twojej marki.

[ad_2]

DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.