Przejdź do treści
Strona główna » Blog » 25 Sposobów Na Zarabianie Przez Internet W 2022

25 Sposobów Na Zarabianie Przez Internet W 2022

25 Sposobów Na Zarabianie Przez Internet W 2022 – szczegółowy poradnik!
Pięć lat temu dostałem swój pierwszy przelew za sprzedaż afiliacyjną. Był to początek przygody, podczas której zgłębiłem dziesiątki sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie.

Nie należy dać się nabrać na piramidy finansowe i inne kampanie typu “Zostań milionerem już jutro”, jednak naprawdę wierzę, że każdy może zarabiać pieniądze w internecie, jeśli jest gotów włożyć w to pracę.

Szukasz sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, a może chcesz potraktować pracęonline jako główne źródło dochodu? Opcji mamy naprawdę wiele. Przejdziemy również przez metody na zarabianie w sieci po angielsku.

Realne Zarabianie w Sieci

📚 W tym artykule chciałbym podzielić się z Tobą 25 różnymi sposobami na zarabianie pieniędzy online.

 • Monetyzuj swoją obecność w mediach społecznościowych
 • Wykonuj zlecenia
 • Wypełniaj ankiety online
 • Testuj strony i aplikacje dla innych
 • Utwórz blog
 • Zbuduj stronę partnerską (np. Amazon)
 • Załóż sklep internetowy
 • Sprzedawaj produkty na Amazon, eBay, Etsy i innych portalach.
 • Utwórz stronę z ofertami pracy
 • Stwórz forum dyskusyjne
 • Zbuduj listę e-mail marketingową
 • Stwórz stronę dla członków premium
 • Załóż podcast
 • Zostań freelancerem
 • Napisz książkę
 • Utwórz kurs online
 • Zostań wirtualnym asystentem
 • Publikowanie filmów na YouTube
 • Streamowanie gier na Twitchu, YouTube lub Mixerze
 • Edytuj filmy dla innych
 • Testuj produkty dla sklepów internetowych
 • Sprzedawaj zdjęcia i filmy
 • Odsprzedaj hosting strony internetowej
 • Kupno i sprzedaż stron internetowych i domen
 • Tłumaczenie treści dla innych

Monetyzuj swoją obecność w mediach społecznościowych


Media społecznościowe zmieniły sposób, w jaki komunikujemy się w internecie i dały każdemu platformę do wyrażania swoich opinii.

Jeśli jesteś aktywny w serwisie takim jak Instagram lub Twitter, możesz chcieć rozważyć monetyzację swojej obecności w mediach społecznościowych.

Jednym ze sposobów na to jest promowanie produktów i usług innych firm. Wiadomości sponsorowane są powszechne w mediach społecznościowych i zwykle są oznaczone #sponsorowane i #ad, aby reklamy mogły być zidentyfikowane.

Reklamodawcy szukają zaangażowania z twoimi obserwującymi, dlatego musisz zapewnić, że sponsorowane produkty są istotne i być kreatywnym, jak promujesz firmę. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zrazisz do siebie swoich subskrybentów.

Influencer marketplaces, takie jak Aspire IQ i Upfluence, są świetnym punktem wyjścia do znalezienia sponsorów, ponieważ dają dostęp do tysięcy potencjalnych firm, ale powinieneś również przyjrzeć się współpracy z firmami bezpośrednio.

Alternatywnie, możesz wykorzystać swoją obecność w mediach społecznościowych jako trampolinę do wprowadzenia własnych produktów. Na przykład, jeśli piszesz o tematach powiązanych z fitness dużo, można sprzedawać produkty związane z fitness, takie jak koszulki, batony proteinowe i butelki wody. Inni wybierają wykorzystanie mediów społecznościowych do promowania kursów online i swoich najnowszych postów na blogu.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz reklamy na swoich kontach w mediach społecznościowych bezpośrednio, czy używasz ich jako platformy do promowania swoich innych zainteresowań, celem jest zapewnienie swoim zwolennikom rozrywki przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy.

Wykonuj zlecenia

Chcesz zarabiać na swoich umiejętnościach? Oczywiście, że tak!

Popularnym sposobem na rozpoczęcie zarabiania pieniędzy online jest sprzedaż swoich usług na rynku mikropracy, takim jak Fiverr. Rynek ten pozwala każdemu sprzedawać usługi cyfrowe w wielu różnych kategoriach, takich jak grafika i projektowanie, pisanie, filmy, muzyka, biznes, styl życia i inne.

Rynki mikropracy wyewoluowały z regularnych rynków freelancerów, z których korzystają firmy. Linie między obiema platformami trochę się zatarły na przestrzeni lat, ponieważ firmy dostosowują się do ciągle zmieniającego się krajobrazu, ale ogólnie rzecz biorąc, prace na stronach takich jak Fiverr to małe zadania, które są szybkie do wykonania.

Na przykład, możesz zaoferować napisanie posta na blogu, zaprojektowanie logo, napisanie wiadomości dla kampanii firmy w mediach społecznościowych lub wyprodukowanie krótkiego filmu dla YouTube.

Ogólna idea jest taka, że zarabiasz na wielu małych zadaniach, a nie na jednym dużym.

Bądź jednak świadomy, że strony internetowe ze zleceniami, takie jak Fiverr, mogą być niezwykle konkurencyjne. Dlatego na początku możesz być zmuszony do obniżenia swoich stawek, dopóki nie pokażesz siebie jako wiarygodnego freelancera.

Wypełniaj Ankiety Online

Milionerem nie zostaniesz, ale jeśli szukasz dodatkowej gotówki na boku, możesz rozważyć robienie ankiet online w firmach takich jak YSense (zagraniczny, dobrze płatny) , czy też Opinie.

Firmy te nagradzają konsumentów za udzielanie istotnych informacji na temat marek, produktów i usług. Niektóre firmy płacą gotówką, ale bardziej powszechne jest wysyłanie kart podarunkowych i punktów, które wymienia się na pieniądze.

Wiele serwisów ankietowych online oferuje nagrody również za wykonanie innych zadań. Na przykład, możesz zostać poproszony o pobranie aplikacji na iOS lub Androida i wyrażenie opinii.

Szczególnie polecamy Ysense, do którego poradnik znajdziesz TUTAJ.

Jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby inna firma śledziła Twoje zwyczaje internetowe, możesz również zarobić gotówkę korzystając z predefiniowanych wyszukiwarek.

Testuj strony internetowe i aplikacje dla innych


Innym sposobem, w jaki możesz dostarczyć firmom wiedzy, jest testowanie doświadczeń użytkowników stron internetowych i aplikacji.

Jako tester, zazwyczaj będziesz musiał pobrać aplikację testową na swój komputer, tablet lub smartfon. Następnie zostaniesz poproszony o wykonanie serii zadań, przy czym większość testów zajmuje od 10 do 20 minut.

Na przykład, możesz zostać poproszony o znalezienie produktu w sklepie internetowym i przejście przez proces kasowy.

Nie martw się, nie oczekuje się od Ciebie, że coś kupisz. Po prostu testujesz strony internetowe i aplikacje, aby programiści mogli naprawić problemy z użytecznością i poprawić wrażenia klientów.

UserTesting
Ilość pieniędzy, które możesz zarobić na testowaniu różni się w zależności od usługi.

TestingTime, na przykład, twierdzi, że można u nich zarobić £ 60 za godzinę, podczas gdy UserTesting, UserFeel i TryMyUI, mówi o $ 10 za test.

Testowanie stron internetowych i aplikacji nie sprawi, że staniesz się milionerem, ale jest to prosty sposób, aby zarobić trochę dodatkowej gotówki na boku.

Załóż blog


Ankiety online i testowanie mogą dać ci przedsmak tego, jak to jest zarabiać pieniądze w internecie, jednak jeśli szukasz długoterminowego zwrotu, powinieneś spojrzeć w kierunku tworzenia stabilnego biznesu.

Jednym z rodzajów biznesu, który polecam zbadać jest blogowanie. W przeciwieństwie do niektórych innych typów stron internetowych, nie musisz mieć żadnego technicznego doświadczenia, aby rozpocząć blog. Wystarczy, że jesteś pasjonatem czegoś.

Cały proces tworzenia bloga jest prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać platformę blogową, zarejestrować nazwę domeny, a następnie wybrać firmę hostingową dla bloga.

Możesz otworzyć swój blog w 10 minut TUTAJ – wybierz odpowiednią nazwę, hosting i zainstaluj WordPress. Sam używam tego hostingu od dawna i uważam go za godny polecenia.

Blogi mogą być monetyzowane na wiele różnych sposobów.

Jeśli masz już stałych czytelników, możesz sprzedać miejsca na banery i sloty reklamowe do firm, jednak osobiście uważam że lepszy będzie marketing afiliacyjny, aby było to bardziej opłacalne. Musisz po prostu wybrać dobre produkty, które płacą uczciwą prowizję i stworzyć wokół nich wysokiej jakości treść.

Programy partnerskie, które gorąco polecam to:

ComperiaLead (głównie produkty finansowe, PL)

MyLead (tysiące ofert PL i zagranicznych, wszystkie możliwe tematyki)

Clickbank (Zagranica, wszystkie możliwe tematyki i produkty)

Blog jest również doskonałą platformą do uruchomienia własnych produktów. Czy to będą eBooki, prywatna strefa członkowska, koszulki, czy cokolwiek innego, możesz użyć bloga do stworzenia zrównoważonego długoterminowego dochodu i promowania wszystkich swoich projektów online.

Zbuduj stronę partnerską (np. Amazon)


Zasady tworzenia udanego bloga mogą być wykorzystane do zbudowania dochodowej strony partnerskiej. Obejmuje to tworzenie interesujących treści, marketing witryny i przestrzeganie wytycznych dotyczących rankingu wyszukiwarek.

W przeciwieństwie do blogów, na stronie partnerskiej wszystko kieruje się w stronę konkretnych produktów. Dlatego większość stron partnerskich zawiera recenzje produktów.

Ludzie, którzy szukają recenzji konkretnego produktu będą bardziej przekonani, aby kupić go po przeczytaniu informacyjnej recenzji, więc szanse na uzyskanie prowizji skierowania są znacznie zwiększone.

Chociaż pomocne jest poznanie produktu z pierwszej ręki, możesz napisać dobrą recenzję produktu, zatrudniając innych do pisania dla Ciebie lub podsumowując to, co inni napisali.

Firmy umieszczają listy możliwości partnerskich dla swoich produktów w sieciach partnerskich lub poprzez swój własny program partnerski.

Setki tysięcy programów partnerskich są dostępne online, ale dobrym punktem wyjścia jest Amazon Associates Program. Stawka prowizji Amazon jest niska w porównaniu do innych programów partnerskich, ich sklep ma tendencję do konwersji lepiej ze względu na lojalność wobec marki.

Bez wątpienia, strony partnerskie są jednym z najbardziej efektywnych sposobów zarabiania pieniędzy online.

Uruchom sklep internetowy


Według Digital Commerce 360, wydatki na eCommerce wyniosły około 3,5 miliarda dolarów w 2019 roku i oczekuje się dalszego wzrostu w ciągu najbliższych kilku lat.

Jest to ogromny rynek, więc warto go przetestować.

Jak można się spodziewać, budowanie udanego sklepu internetowego wymaga dużo ciężkiej pracy, dlatego może minąć kilka miesięcy, zanim zaczniesz zarabiać solidny miesięczny zysk.

Przygotuj się, patrząc na to, jak inni zbudowali udane sklepy i zbadaj, jakie produkty sprzedawać, kim są twoi konkurenci i kim jest twoja docelowa publiczność.


Istnieje wiele dobrych platform zakupowych eCommerce dostępnych, ale dwie, które polecam przyjrzeć się bliżej, to Shopify i WooCommerce.

Shopify to hostowane rozwiązanie do zakupów online, które sprzedaje się od 29 dolarów miesięcznie. Usługa obsługuje wszystko dla właścicieli sklepów i ma duży wybór motywów dla sklepów internetowych.

WooCommerce to wtyczka WordPress, która stała się najpopularniejszym rozwiązaniem eCommerce online. Wtyczka jest darmowa do pobrania, jednak będziesz musiał hostować swój sklep internetowy i ewentualnie zakupić dodatkowe wtyczki, aby rozszerzyć funkcjonalność.

Podobnie jak w przypadku Shopify, istnieje ogromna różnorodność motywów WooCommerce na rynku, które pomogą Ci skutecznie sprzedawać swoje produkty.

Sprzedawaj produkty na Amazon, eBay, Etsy, Allegro…


Kiedy uruchamiasz sklep internetowy, musisz poświęcić czas na administrowanie sklepem, jednak aby znaleźć klientów, musisz również sprzedawać swój sklep i jego produkty.

To może być trudne, chyba że masz duży budżet na kampanię reklamową lub platformę do promowania swoich produktów, takich jak blog lub konto w mediach społecznościowych z lojalnym zwolennikiem.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać pieniądze szybciej, możesz zamiast tego rozważyć sprzedaż produktów na rynku eCommerce, takim jak Amazon, eBay i Etsy.

eBay
Rynki handlowe i serwisy aukcyjne są konkurencyjne, jednak istnieje niewiele barier, aby zacząć.

Na stronie takiej jak eBay, możesz zacząć sprzedawać stare rzeczy w domu, których nie potrzebujesz. Możesz też poszukać w swojej okolicy produktów, które są w sprzedaży, a następnie sprzedać je w całym kraju po wyższej cenie.

Bardziej ustabilizowani sprzedawcy mają tendencję do korzystania z dropshippingu. Na Alibabie są tysiące sprzedawców, którzy pomogą Ci to zrobić. Kiedy ktoś kupuje coś od Ciebie, kupujesz produkt z Chin i wysyłasz go do nich. Klient nigdy nie będzie wiedział, że nie wysłałeś go bezpośrednio, ponieważ Twój branding i materiały marketingowe mogą być dołączone do paczki.

Aby skrócić czas dostawy, wielu sprzedawców decyduje się na zakup przedmiotów w ilościach hurtowych i wysyłanie ich bezpośrednio do magazynów Amazon za pomocą programu Amazon FBA. Jest to atrakcyjna konfiguracja, ponieważ możesz zbudować duży udany sklep na Amazon bez konieczności przechowywania przedmiotów samodzielnie.

Stwórz stronę z ofertami pracy


Jaki jest najlepszy typ strony internetowej do zbudowania, aby zarabiać pieniądze online?

Jeśli trzeba było zapytać doświadczonego marketera internetowego to pytanie, zgaduję, że “Job Board” będzie na dole listy, ale jest dużo pieniędzy do zrobienia z tablicami ogłoszeń.

Najtrudniejszą częścią uruchomienia tablicy ogłoszeń jest przyciąganie firm do zamieszczania ofert pracy, a następnie ustanowienie publiczności. Na początku możesz chcieć powielać oferty pracy z innych stron internetowych. W końcu nikt nie będzie odwiedzał serwisu, który nie ma żadnych ofert pracy.

Strony internetowe z ofertami pracy są atrakcyjnym projektem długoterminowym, ponieważ po założeniu strony internetowej z ofertami pracy, wymaga ona bardzo niewielkiej konserwacji, aby utrzymać ją w ruchu i zarabiać pieniądze.

Weźmy na przykład RemoteOk. Ten popularny zdalny job board zarabia prawie 1 milion dolarów / rok i jest prowadzony przez zespół jednej osoby.

Istnieje wiele produktów tablicowych dostępnych online, takich jak Smart Job Board i JobBoard.io, które pomagają uruchomić własną stronę internetową z tablicą ogłoszeń. Dostępna jest również pewna liczba wtyczek do tablicy pracy WordPress

Stwórz forum dyskusyjne


Aż do połowy lub końca lat 2000, fora dyskusyjne były jednym z najczęstszych miejsc dla użytkowników Internetu, aby spędzić czas i komunikować się ze sobą. Uruchomiłem moje pierwsze forum dyskusyjne w 2000 roku i uruchomiłem kilkanaście kolejnych w ciągu lat.

Fora są dziś mniej popularne ze względu na popularność mediów społecznościowych, ale nadal mogą być ogromnie dochodowe.

Wiele dużych forów dyskusyjnych nadal być monetyzowane przez banery reklamowe i sponsorowane reklamy od partnerów, ale w ciągu ostatnich 10 lat widzieliśmy również więcej prywatnych forów dyskusyjnych przybyć. Prywatne fora dyskusyjne pobierają od członków miesięczne lub roczne opłaty za dostęp do forum.

Oczywiście, nie możesz po prostu zainstalować oprogramowania forum i oczekiwać, że pieniądze zaczną płynąć. Musisz zachęcić ludzi do zapisania się na Twoje prywatne forum dyskusyjne, oferując coś, czego nie mogą znaleźć gdzie indziej. Może to być obszerny kurs online lub po prostu bezpośredni dostęp do siebie lub innych osób, które mogą zapewnić wsparcie.

Możesz otworzyć swoje forum w 10 minut TUTAJ – wybierz odpowiednią nazwę, hosting i zainstaluj forum na stronie. Sam używam tego hostingu od dawna i uważam go za godny polecenia.


Dla niektórych właścicieli forów dyskusyjnych najlepszym rozwiązaniem jest mieszanka dostępu darmowego i premium. Utrzymując bezpłatną rejestrację, mogą zwiększyć liczbę osób, które dołączają do społeczności. Członkowie mogą następnie odblokować dodatkowe funkcje i uprawnienia, jeśli zapłacą za członkostwo premium.

Istnieją dziesiątki wspaniałych aplikacji forumowych dostępnych online.

Dobre darmowe rozwiązania to Vanilla Forums (wersja open source), PHPbb i MyBB. Jeśli szukasz rozwiązania premium, sprawdź Invision Community, vBulletin i XenForo.

Zbuduj listę email marketingową


Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego każdy większy sklep internetowy, blog lub społeczność chce, abyś zapisał się do ich newslettera?

Jak mówi popularne marketingowe powiedzenie: “Lista to żyła złota”.

Ukierunkowana lista e-mailowa daje Ci pozwolenie na bezpośredni kontakt z kimś. Jest to niezwykle potężne narzędzie.

Jeśli masz sklep internetowy, możesz wysyłać klientom wiadomości e-mail ze zniżkami i ofertami, podczas gdy blogerzy mogą promować swoje eBooki i kursy online wśród czytelników.

Nawet jeśli nie masz strony internetowej, nadal możesz czerpać zyski z budowania listy e-mail marketingowej, po prostu promując ukierunkowane oferty partnerskie i oferty. Możesz również wykorzystać ją do budowania swojego profilu na YouTube, Twitterze, Instagramie i innych.

Email Marketing
Jeśli budujesz swoją listę e-mailową od zera, możesz rozważyć skorzystanie z usługi takiej jak MailChimp, ponieważ pierwsze 2 000 subskrybentów są darmowe. Wraz z rozwojem listy, miesięczny koszt utrzymania listy emailowej na MailChimp staje się podobny do usług email marketingowych takich jak Sendinblue czy GetResponse.

Kiedy już stworzysz formularz zapisu na newsletter, możesz go promować na swojej stronie internetowej, w swoim sklepie internetowym, na swoim blogu i na swoich kontach w mediach społecznościowych. Pomoże to zwiększyć liczbę zapisów na Twoją listę.

Jeśli masz stronę internetową WordPress, zachęcam Cię do sprawdzenia naszego artykułu “Top 9 Email List Building Plugins for WordPress”. Wymienia on wiele przydatnych wtyczek, które pomogą Ci zintegrować MailChimp i inne usługi z Twoją stroną internetową.

Stwórz stronę członkowską


Jeśli masz to, czego potrzeba do prowadzenia udanego bloga, masz to, czego potrzeba do zbudowania dobrej strony członkowskiej.

Podobnie jak w przypadku blogów, kluczem do udanej strony członkowskiej jest dobra treść, ale podczas gdy większość blogów jest darmowa, większość treści na stronach członkowskich jest ukryta za płatną ścianą.

Rozsądnie jest jednak zaoferować użytkownikom trochę darmowych treści, aby pokazać, co oferuje pełne członkostwo.

Pełne członkostwo może obejmować szczegółowe recenzje, dogłębne tutoriale pisemne i wideo, dostęp do kompetentnego zespołu wsparcia lub społeczności, darmowe eBooki i wiele innych.

Udane witryny członkostwa mają tendencję do kapania treści do członków w czasie zbyt. Ma to na celu powstrzymanie ludzi przed dostępem do wszystkich treści natychmiast, a następnie anulowanie. Innymi słowy, musisz mieć powód, dla którego ludzie będą się tu kręcić.


Aby uzyskać lepszy pomysł, jaki rodzaj strony członkowskiej można zbudować, polecam przeszukiwanie sieci i patrząc na to, co inni stworzyli. Zobaczysz strony członkowskie dla różnych tematów, takich jak tworzenie stron internetowych, fitness, gotowanie, muzyka, tworzenie wideo, sport i inne.

Zwróć uwagę na koszt konkurencyjnych stron internetowych też. W niektórych niszach to 99 dolarów za miesiąc, w innych może być 10 dolarów za rok.

WordPress jest dobrą platformą do budowy strony członkowskiej ze względu na ogromną liczbę dostępnych wtyczek i motywów, które pozwolą Ci rozszerzyć swoją stronę.

Prowadź podcast


Masz coś do powiedzenia?

Jeśli nie jesteś pisarzem, możesz zastanowić się nad prowadzeniem podcastu.

Podcasty pozostają tak popularne, jak nigdy dotąd. Istnieją programy na każdy temat, który można sobie wyobrazić: sport, filmy, muzyka, historia, komedia, polityka, moda i więcej.

Odcinki podcastu mogą być nagrywane za pomocą smartfona, jednak można znacznie poprawić jakość nagrań inwestując w niedrogi mikrofon lub rejestrator za mniej niż 100 dolarów.

Jeśli uda Ci się ustanowić publiczność, możesz zarabiać pieniądze, sprzedając reklamy i promując własne produkty i usługi. Zyski mogą być następnie wykorzystane do zakupu bardziej zaawansowanego sprzętu do nagrywania i miksowania.


Podczas gdy są rzeczy, których musisz się nauczyć o sprzęcie do nagrywania, edycji plików audio i promocji, podcasting jest o wiele prostszy niż wielu ludzi myśli.

Serwisy podcastowe, takie jak Blubrry, wykonują wiele pracy za Ciebie. Będą hostować Twoje pliki audio, przesyłać Twój podcast do katalogów podcastów, a nawet pomogą Ci spieniężyć Twój program.

Aby zobaczyć, jakie usługi hostingowe podcastów są dostępne, sprawdź nasz artykuł “Najlepsze usługi hostingowe podcastów w Internecie”.

Zostań freelancerem


Rynki freelancerskie są świetnym miejscem do znalezienia pracy online.

Te katalogi pracy wymieniają pracę na zlecenie, pracę w niepełnym wymiarze godzin i pracę w pełnym wymiarze godzin. Popularność mikro rynków pracy, takich jak Fiverr, wpłynęła również na rynki freelancingu, gdzie reklamowane są małe prace i zadania.

Ogólne rynki freelancingu, takie jak Freelancer, wymieniają wiele różnych rodzajów pracy. Obejmują one wprowadzanie danych, projektowanie graficzne, tworzenie aplikacji mobilnych, pisanie na zlecenie i wiele innych.

Istnieją również rynki freelancerskie, które koncentrują się na konkretnych niszach. Na przykład konkurencyjna strona freelancera 99Designs wymienia tylko oferty pracy związane z projektowaniem.


Rynki freelancerskie są bardzo konkurencyjne.

Budowanie swojego profilu freelancera, zarówno na rynku, jak i poza nim, jest więc niezbędne, jeśli chcesz skutecznie ubiegać się o klientów. Na początku jest to trudne, dlatego niektórzy obniżają swoje stawki, ale z czasem twoja reputacja będzie rosła.

Kiedy już się ustabilizujesz, możesz być bardziej wybredny w kwestii freelancingu i określić, jak często pracujesz i jakimi stawkami obciążasz klientów.

Możesz również wybrać freelance w niepełnym wymiarze czasu, aby uzupełnić inną pracę, którą robisz online.

Napisz książkę


Stare powiedzenie mówi, że “Każdy ma książkę wewnątrz nich”.

A Ty?

W erze cyfrowej, publikacja książki drukowanej lub cyfrowej jest niezwykle prosta. Możesz publikować książki o dowolnej długości na tematy takie jak romans, science-fiction, historia, biznes, edukacja i inne.

Książki można pisać w edytorze tekstu, takim jak Microsoft Word, a następnie przesyłać do księgarni internetowej w celu zatwierdzenia. Większość księgarni dostarczy Ci szablon, w którym możesz napisać swoją książkę, co upraszcza cały proces.

Napisz książkę
Platforma Kindle Direct Publishing firmy Amazon to doskonały sposób na samodzielne opublikowanie książki w największej księgarni na świecie.

Amazon zatwierdza książki w ciągu 24 do 48 godzin od złożenia i możesz zarobić do 70% ceny sprzedaży, którą określisz. Autorzy zachowują pełne prawa do swoich książek i mogą dokonywać zmian w opublikowanych książkach w dowolnym momencie.

Podobnie jak budowanie bloga lub strony członkowskiej, pisanie książki wymaga wielu godzin poświęcenia.

Jest to coś, co powinieneś jeszcze rozważyć. Możesz nie tylko zarobić pieniądze z publikowania książek, ale także podniesie twój profil i uzupełni inne projekty, które uruchamiasz online.

Stwórz Kurs Online


Czy mógłbyś nauczyć innych nowej umiejętności?

Nauka online to przemysł wart miliardy dolarów, który rośnie każdego roku, a niektórzy nauczyciele zarabiają miliony na swoich kursach.

W porównaniu do stron internetowych, kursy online są bardziej ustrukturyzowane i skupiają się na nauczeniu kogoś jednej konkretnej umiejętności lub tematu.

Oczekiwania wobec kursów wzrosły na przestrzeni lat, więc bądź przygotowany na poświęcenie znacznej ilości czasu na stworzenie treści dla swojego kursu.

Na platformach kursów online, takich jak Udemy i Treehouse, udane kursy mają tendencję do zawierania dziesiątek artykułów, godzin wideo, zasobów do pobrania i więcej.

Udemy
Platforma kursów online Udemy ma ponad 100 000 kursów w swoim katalogu i może pochwalić się milionami klientów.

Jest to ogromny rynek, który można wykorzystać, ale należy pamiętać, że Udemy wziąć 50% prowizji za umożliwienie sprzedaży kursów. Oznacza to, że musisz wycenić swój kurs odpowiednio, co może być trudne w tak konkurencyjnym rynku.

Jeśli masz ustalony blog lub duże social media , może warto rozważyć hosting kursu online siebie tak, że można zachować 100% sprzedaży generowanych.

Zostań wirtualnym asystentem


Wirtualny asystent pomaga firmom w wielu różnych zadaniach z odległej lokalizacji.

Jako wirtualny asystent, dokładna praca, którą wykonujesz i stawka, którą otrzymujesz, będzie się różnić w zależności od firmy.

Zadania mogą obejmować zarządzanie mediami społecznościowymi, odpowiadanie na e-maile, przygotowywanie raportów, rezerwowanie hoteli dla klientów, zarządzanie spotkaniami, wprowadzanie danych, prowadzenie badań i wiele innych.

Wirtualny asystent
Z właściwą firmą, rola wirtualnego asystenta jest fantastycznym wejściem w świat zarabiania pieniędzy online.

Dowiesz się o tym, jak strony internetowe zarabiają pieniądze i jak zorganizowane są firmy internetowe. Te umiejętności okażą się przydatne przy uruchamianiu własnych projektów internetowych.

Jeśli udowodnisz, że jesteś atutem dla firmy, możesz również awansować do bardziej zaawansowanej roli.

Publikuj filmy na YouTube


Przez lata prowadziłem wiele projektów i przedsięwzięć online, ale odkryłem, że YouTube jest najprzyjemniejszym sposobem tworzenia treści i zarabiania pieniędzy online, ponieważ pozwolił mi podzielić się moją pasją do technologii.

YouTuberzy z ponad 1000 subskrybentów kwalifikują się do zarabiania pieniędzy poprzez Program Partnerski YouTube (Google Adsense).

O ile nie masz dużego kanału, jest mało prawdopodobne, że możesz żyć z dochodów generowanych z reklam na swoich filmach, jednak możesz zarabiać na swoim kanale w inny sposób.

Na przykład na BrandConnect znajdziesz oferty sponsoringu od tysięcy firm. Wszystko, co musisz zrobić, to publikować recenzje produktów i usług, aby zarabiać pieniądze.

Podobnie jak każda platforma mediów społecznościowych, kanały YouTube mogą być platformą do wprowadzania na rynek innych produktów i usług.


Rozpoczęcie działalności na YouTube nigdy nie było łatwiejsze, ponieważ większość smartfonów i tabletów może dziś nagrywać filmy w 4K i 1080P. Możesz uzyskać imponujące wyniki za pomocą smartfona lub tabletu, umieszczając go na statywie, podłączając mikrofon dla lepszego dźwięku i zbierając kilka tanich świateł z lokalnego sklepu dla majsterkowiczów, aby poprawić oświetlenie.

Alternatywnie, możesz nagrywać tutoriale wideo z laptopa lub komputera za pomocą aplikacji takiej jak Screencast-O-Matic. Aplikacja ta jest darmowa, a pełna wersja kosztuje około 20 dolarów rocznie.

W dłuższej perspektywie, jeśli chcesz podnieść poziom swoich filmów i poprawić jakość wideo i audio, będziesz musiał zainwestować w lepszy sprzęt.

Streamuj gry na Twitchu, YouTube lub Mixerze


Wzrost streamingu gier w ciągu ostatnich kilku lat był fenomenalny.

Medium to jest wspierane przez jedne z największych firm w internecie. Amazon jest właścicielem popularnego serwisu Twitch.tv, Google prowadzi YouTube Gaming, a Microsoft stoi za Mixerem.

Streamerzy gier zarabiają głównie na sponsoringu i darowiznach, jednak wielu czołowych streamerów gier rozwija się i sprzedaje koszulki i inne produkty.

Jeśli posiadasz XBox One lub PS4, możesz streamować bezpośrednio ze swojej konsoli, po prostu podłączając zestaw słuchawkowy i kamerę internetową. Plotka głosi, że nadchodzące konsole Xbox serii X i PS5 znacznie zwiększą funkcjonalność streamowania gier, co pomoże w dalszym rozwoju branży.
Podczas gdy można strumieniować bezpośrednio z nowoczesnych konsol do gier, jeśli chcesz poprawić jakość swojego strumienia, jesteś lepiej strumieniowania bezpośrednio z komputera lub laptopa za pomocą aplikacji, takich jak OBS.

Konsole do gier mogą być nagrywane za pomocą urządzeń do przechwytywania gier z firm takich jak Elgato, choć prawdopodobnie będziesz musiał użyć dwóch komputerów, jeśli chcesz nagrać rozgrywkę z komputera.

Streaming gier jest bardzo konkurencyjny, więc jeśli chcesz odnieść sukces, będziesz musiał wyróżnić się z tłumu.

Edycja filmów dla innych


Montaż jest ważną częścią produkcji filmów dla platform takich jak YouTube.

W przypadku niektórych kanałów YouTube, twórca treści może spędzić dwie godziny na nagrywaniu materiału, a następnie dziesięć godzin na edycji filmu do publikacji.

Jeśli masz doświadczenie w edytowaniu filmów, możesz zarabiać na życie edytując filmy dla firm internetowych, YouTuberów, streamerów gier i innych.

Edycja wideo
Rynki freelancerskie są dobrym miejscem, aby zacząć szukać pracy jako edytor wideo. Zobaczysz wielu właścicieli stron internetowych szukających pomocy tam, jak to jest umiejętność, że deweloperzy stron internetowych i marketerzy nie zwykle mają.

Możesz również znaleźć pracę, podchodząc bezpośrednio do YouTuberów i streamerów gier i oferując swoje usługi.

Na przykład, można podejść do najbardziej popularnej gry na Twitch i oferują do edycji ich najlepszych filmów gier w krótkich filmów kompilacji dla YouTube (shoty).

Testuj produkty dla sklepów internetowych


Testowanie produktów powinno być traktowane bardziej jako hobby lub side hussle niż poważna kariera, ale może to być miły sposób, aby zarobić trochę gotówki i być może dostać kilka darmowych produktów w procesie.

Jako tester produktu, zostaniesz poproszony o dostarczenie firmie cennych informacji zwrotnych na temat tego, co ci się podoba, a co nie.

Każda firma ma swój własny zestaw zasad i wytycznych.

Na przykład w programie testowania produktów Nike oczekuje się, że zwrócisz ich produkty, zanim zostanie Ci wysłany kolejny produkt do recenzji. Z kolei firmy takie jak Phillips pozwolą Ci zatrzymać tańsze przedmioty za darmo, ale dadzą Ci drogie przedmioty, takie jak ekspresy do kawy, po znacznie obniżonej stawce.
W przypadku produktów o niższych cenach, firmy czasami dadzą Ci kartę podarunkową lub płatność, aby zrekompensować Ci opinie.

Nie zarobisz tony pieniędzy poprzez wykonywanie recenzji produktów, ale niektórzy bystrzy testerzy produktów aktywnie sprzedają produkty, które otrzymują na eBay, aby zarobić trochę dodatkowej gotówki.

Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele fałszywych stron internetowych przeglądu produktów i stron internetowych z oszustwami, które mają śmieszne oferty, takie jak darmowe iPhone’y. Trzymaj się z dala od stron internetowych, które składają takie obietnice.

Moją rekomendacją jest udanie się bezpośrednio do źródła i skorzystanie z oficjalnych programów testowania produktów. Jeśli przeszukasz online, dowiesz się, że większość dużych firm ma program testowy dla produktów takich jak makijaż, odzież, technologia, gry i inne.

Sprzedawaj zdjęcia i filmy


Czy masz oko do fotografii?

Jeśli tak, możesz rozważyć sprzedaż zdjęć i filmów online.

Istnieje wiele wspaniałych darmowych serwisów z obrazami online, jednak rynek zdjęć i filmów premium to przemysł wart miliardy dolarów.

Umieszczając swoje treści na stronach internetowych z obrazami stockowymi, takich jak Shutterstock, otrzymasz zapłatę za każdym razem, gdy ktoś pobierze jeden z Twoich elementów.

Zgłoś się do Shutterstock
Zdjęcia i filmy stockowe są wykorzystywane przez blogi, serwisy informacyjne, kanały YouTube, media głównego nurtu, magazyny, sklepy internetowe i wiele innych.

Jeśli chcesz zarabiać na życie sprzedając cyfrowe elementy, takie jak obrazy i filmy, zwróć uwagę na to, jakie treści ludzie pobierają na giełdach obrazów. Pomoże to wpłynąć na to, jakie treści powinieneś sprzedawać sam.

Odsprzedaż domen

Reseller hosting jest jednym z najstarszych biznesów w Internecie i kręgosłupem całej branży hostingowej.

Jako sprzedawca, można kupić pakiet od firmy hostingowej, a następnie odsprzedać przydział zasobów hostingowych zakupionych do innych.

W świecie cloud hostingu, na przykład, firmy takie jak Digital Ocean dostarczają serwery dla firm hostingowych takich jak Cloudways.

Aby zarabiać pieniądze jako sprzedawca hostingu, musisz poświęcić czas na marketing swoich usług, aby przyciągnąć klientów, a następnie zapewnić doskonałe wsparcie, aby zachować ich zwyczaj.


Zdecydowana większość stron internetowych firm hostingowych mają program partnerski i program sprzedaży. Podczas gdy program partnerski będzie płacić standardową prowizję za polecenie, z programu sprzedaży masz pełną kontrolę nad tym, co klienci płacą.

Historycznie, sprzedawcy musieliby zbudować stronę internetową dla ich firmy odsprzedaży hosta, który zawierał pulpit konta i obszar wsparcia dla klientów, jednak większe firmy hostingowe są teraz uproszczenie całego procesu.

Program GoDaddy Reseller, na przykład, pomaga zbudować witrynę sklepu dla swojej stronie internetowej hosting i obsługuje płatności dla Ciebie też.

Kupno i sprzedaż stron internetowych i domen


Handel stronami internetowymi to wielki biznes.

Każdego roku, dziesiątki tysięcy stron internetowych i domen są kupowane i sprzedawane na rynkach takich jak Flippa i Empire Flippers.

Jeśli wiesz jak budować strony internetowe, możesz zarabiać pieniądze tworząc strony internetowe, generując dochód, a następnie wystawiając strony internetowe na sprzedaż. Jest to strategia niskiego ryzyka, ponieważ Twoje koszty inwestycyjne są niskie.

Ci z was z większym doświadczeniem może chcesz kupić strony internetowe z jedynym celem – sprzedaży ; technika znana jako site flipping.

Celem flippingu jest znalezienie stron internetowych, które są niedoceniane lub słabo rozwinięte, a następnie rozwijać je dalej, aby zwiększyć miesięczne zyski. Nie każda strona jest sprzedawany w uczciwej cenie, więc być przygotowany do spędzenia dużo czasu badania stron internetowych na sprzedaż.

Flippa
Istnieje wiele pieniędzy do zrobienia w handlu stronami internetowymi, jeśli wiesz, co robisz.

Kluczem do sprzedaży jest rozwój stron internetowych, które mają niezawodne strumienie dochodów. Potencjalni nabywcy będą patrzeć na czas i koszt administrowania strony internetowej zbyt, dlatego niskie strony utrzymania czasami sprzedać ajwyższe ceny.

Nigdy nie ma gwarancji sukcesu, gdy kupujesz stronę internetową od kogoś innego, ale można układać szanse na swoją korzyść, jeśli zadać właściwe pytania i wykonać pełną analizę kosztów strony internetowej, ruchu, dochodów i administracji.

Tłumacz treści dla innych


Czy potrafisz mówić w innym języku?

Tłumaczenie jest czymś, czego firmy zawsze szukają. Typowa firma będzie musiała nie tylko przetłumaczyć oficjalne strony sprzedaży i artykuły informacyjne, ale także przetłumaczyć dokumenty, materiały marketingowe, informacje prasowe i inne.

Rośnie zapotrzebowanie na tłumaczy w serwisach wideo, takich jak YouTube, ponieważ napisy mogą pomóc w generowaniu dodatkowych wyświetleń i zwiększeniu ruchu w wyszukiwarkach.

Tłumaczenie treści dla innych
Możesz znaleźć oferty pracy dla tłumaczy na portalach dla freelancerów, takich jak Freelancer.

Jak w przypadku większości ofert pracy online, stawki są bardzo zróżnicowane i firmy mogą płacić za godzinę, za słowo lub za zadanie.

W sieci można również znaleźć wiele ofert pracy w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin.

Ostatnie przemyślenia

Nasza rada to poświęcenie czasu na naukę nowych umiejętności i zdobywanie doświadczenia. Ta wiedza pomoże Ci w tworzeniu własnych stron i projektów oraz sprawi, że będziesz atrakcyjnym wykonawcą dla innych. Bądź tak proaktywny, jak tylko możesz, czy to będzie wysyłanie maili do firm szukających pracy, dodawanie treści do własnych stron internetowych czy kupowanie książek, aby dowiedzieć się o branży.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł o zarabianiu pieniędzy online, zachęcam do subskrypcji.

Powodzenia.

Bien Finance

25 sposobów na zarabianie online
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.
DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA
Zyskaj kompleksowy poradnik, jak zacząć zarabiać 10.000 na miesiąc
Psst. Przygotowałem 15-stronicowy podręcznik odnośnie tego, w jaki sposób uruchomić swój pierwszy POWAŻNY biznes online. Zarabianie konkretnych pieniędzy dla konkretnych osób.
Podaj swój email poniżej, a wyślę go do Ciebie całkowicie za darmo.
Będziesz również na bieżąco ze wszystkimi nowościami na stronie.